Ďalšie info

Ďalšie informácie sú uvedené vo forme otázok a odpovedí:

Aké jazykové znalosti musím mať?

Aby ste mohli pracovať pre našich klientov, je potrebné, aby ste mali komunikatívnu znalosť nemeckého, resp. talianskeho jazyka. V niektorých prípadoch je možné spraviť výnimku a postačuje aj mierne pokročilá znalosť nemeckého jazyka, no týchto ponúk je menej. V prípade, že ovládate aj iný jazyk, napríklad angličtinu, je to pre Vás výhoda. No nenahrádza to požadovanú znalosť nemeckého jazyka.

Je nevyhnutný kurz opatrovania?

Našim klientom (rodinám) zaručujeme, že opatrovateľka má absolvovaný opatrovateľský kurz. No v prípade, ak máte opatrovateľské skúsenosti a viete ich vydokladovať referenciou od prechádzajúcich zamestnávateľov alebo rodiny, vieme sa dohodnúť.

Ak ste absolvovali opatrovateľský kurz, určite Vaše osvedčenie doneste na pohovor. Osvedčenie a referencie z prechádzajúcich rodín sú pre Vás výhodou oproti iným uchádzačom a urýchlia proces hľadania vhodnej rodiny.

Je táto práca legálna?

Áno. Naše opatrovateľky sú zamestnané rodinou v ktorej pracujú. Majú podpísanú riadnu pracovnú zmluvu. Ich zamestnávateľ, teda rodina, im vypláca mzdu a platí za nich všetky odvody, ako je stanovené podľa talianskych zákonov.

A ako je to v prípade poistenia a dôchodku?

Počas pracovného pomeru rodina odvádza všetky zákonné poistenia vrátane dôchodkového poistenia. Čas odpracovaný pre rodinu sa Vám započítava do dôchodku. Pri ukončení pracovného pomeru automaticky od rodiny dostanete zápočtový list, ktorý potvrdzuje dĺžku trvania pracovného pomeru.

Aký dostanem plat?

Výška platu opatrovateľky sa pohybuje od 55,- 65,- € na deň, čo je 770,- 910 ,- € za odpracovaný 2-týždňový turnus.

Od koho, kedy a ako dostanem výplatu?

Podpisom pracovnej zmluvy sa stávate zamestnancom rodiny, v ktorej opatrujete. Výplatu dostávate vyplácanú od Vášho zamestnávateľa, teda od rodiny, a to v hotovosti, alebo na bankový účet. Po odpracovaní každého 2-týždňového turnusu.

Aké dlhé sú turnusy?

2 týždne v rodine (14 dní), 2 týždne doma. V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že turnus trvá dlhšie.

….

V prípade, že tu Vaša otázka nie je, pokojne sa nás opýtajte na týchto kontaktoch:

Mob.: +421 917 929 955
E-mail: info@agentura-grant.sk

Referencie od našich opatrovateliek

Beata Zaťková

Ja som pracovala v agentúre Grant ešte keď ju viedli bratia Richard a Jaroslav. Môžem len a len odporúčať. Vždy v aute bolo veselo, či sme išli do práce alebo z práce, šofér  nám vychádzal v ústrety, či sme chceli krátke prestávky alebo dlhšie kde sme stihli aj kávu vypiť. S kolegynkami som stále v kontakte aj keď  to niektorým zdravotný stav už nedovoľuje sa vrátiť do práce, a to že niekto natrafí na nepríjemnú rodinu,,tak za to neodcudzujte agentúru,,,,za prácou do zahraničia chodím pekných pár rokov tak viem o čom píšem,,Všetkým Vám prajem veľa úspechov v práci, hlavne pevné nervy a prácu robenú zo srdca,,lebo možno aj my raz budeme potrebovať opateru robenú zo srdca, chcieť počúvať pekné slová,citiť pohladenia. 🙂 a viem že keď budem potrebovať prácu tak agentúra Grant sa mi neobráti chrbtom, 🙂

Vlasta Volentierová

Pracujem pre agentúru Grant z Popradu už dva roky. Som s ňou veľmi spokojná. Ľudia v agentúra sú veľmi ústretoví. Agentúra nám sprostredkuje odvoz zo Slovenska až pred domy rodín v ktorých pracujeme a samozrejme aj späť. Cestujeme pohodlne v deväť miestnych autách. Šoféri sú veľmi spoľahliví, šikovní a dochvíľni. Čo sa týka samotnej práce, agentúra ponúkne opatrovateľke rodinu, opis pacienta a jeho zdravotného stavu. Všetko čo je potrebné v rodine robiť si každá opatrovateľka dohodne s rodinou v ktorej jej zamestnaná.  V prípade úmrtia pacienta alebo nespokojnosti z niektorej strany, agentúra poskytne opatrovateľke druhú rodinu v priebehu niekoľkých dní. V rodinách sme legálne zamestnané na pracovnú zmluvu, tak že nemáme žiadne ďalšie výdavky s odvodmi, zdravotným poistením a hradením cestovného, ktoré rodina platí za nás.

Rodiny v Taliansku pomáhajú opatrovateľke vybaviť potrebné doklady pre slovenskú poisťovňu.

Oblasť Talianska – Südtirol je nádherná krajina. Mentalita týchto ľudí je priateľská a ústretová. Je to dvojjazyčná oblasť, hovorí sa tu nemecky aj taliansky. Každému kto sa rozhodne pracovať pre agentúru Grant prajem všetko najlepšie a verím, že bude len a len spokojný ☺ ☺ ☺

Předchozí Další