Čo vám ponúkame?

Ponúkame prácu opatrovateľky alebo opatrovateľa

Ponúkame prácu opatrovateľky alebo opatrovateľa pre rodiny v talianskej oblasti Südtirol. Požadujeme komunikatívnu znalosť nemeckého alebo talianského jazyka. Taktiež je potrebný opatrovateľský kurz alebo skúsenosti s opatrovaním seniorov.

Ak aj nespĺňate tieto podmienky a máte záujem a chuť pracovať kontaktujte nás, radi Vám pomôžeme.

Kde budete pracovať?

Ako sme už spomenuli, sústreďujeme sa na oblasť severného Talianska – Südtirol, pri rakúskych hraniciach, 700 km od Bratislavy.

Dĺžka pobytu

Dĺžka turnusu je 2 týždne (14 dní). To znamená, že 2 týždne ste u rodiny a 2 týždne doma. 

Mzdové podmienky

Váš plat sa pohybuje od 60 -65 € na deň, čo je pri odpracovaných 2 týždňoch v priemere 840 – 910,-€. Obrovskou výhodu je to, že sú za Vás platené sociálne a zdravotné odvody v Taliansku. Platí ich váš zamestnávateľ, to znamená rodina, u ktorej pracujete. Ak pracujete na živnosť, odvody si platíte sami, a to predstavuje pre vás ďalší náklad v hodnote cca 250 eur mesačne.

Sprostredkovateľský poplatok

Aby sme boli fér, nežiadame od Vás žiadne poplatky vopred. Poplatok za sprostredkovanie prepravy a služieb sa platí až po prvom turnuse a je rozdelený na dve splátky.

Náplň práce

Obsah pracovnej náplne závisí od zdravotného stavu klienta a jeho požiadaviek. Podľa pracovnej zmluvy je Vašou hlavnou pracovnou náplňou  celodenná starostlivosť o klienta a vedenie domácnosti v zmysle dohody. Informácie o klientovi sa dozviete v pracovných ponukách alebo telefonicky.

Ako to funguje

  1. Vy nás kontaktujete vyplnením kontaktného formulára alebo na telefónnom čísle +421 917 929 955.
  2. Nasleduje overovací telefonát od nášho pracovníka, ktorý si overí základné údaje.
  3. Po prejavenom záujme o pracovnú pozíciu vás prizveme k osobnému stretnutiu. Budeme mať možnosť lepšie sa spoznať, poskytnúť vám detailnejšie informácie, overiť si vaše jazykové schopnosti. Následne môžeme prístúpiť k uzatvoreniu zmluvy o sprostredkovaní práce.
  4. Po uzatvorení zmluvy o sprostredkovaní práce si telefonicky upresníme čas nástupu.
  5. V prípade, že ste vycestovali prvýkrát, pri nástupe do rodiny podpíšete pracovnú zmluvu a rodina ako Váš zamestnávateľ Vás zaregistruje s pomocou nášho štojoberatora (daňového poradcu) v Taliansku.

Kontaktný formulár

Referencie od našich opatrovateliek

Beata Zaťková

Ja som pracovala v agentúre Grant ešte keď ju viedli bratia Richard a Jaroslav. Môžem len a len odporúčať. Vždy v aute bolo veselo, či sme išli do práce alebo z práce, šofér  nám vychádzal v ústrety, či sme chceli krátke prestávky alebo dlhšie kde sme stihli aj kávu vypiť. S kolegynkami som stále v kontakte aj keď  to niektorým zdravotný stav už nedovoľuje sa vrátiť do práce, a to že niekto natrafí na nepríjemnú rodinu,,tak za to neodcudzujte agentúru,,,,za prácou do zahraničia chodím pekných pár rokov tak viem o čom píšem,,Všetkým Vám prajem veľa úspechov v práci, hlavne pevné nervy a prácu robenú zo srdca,,lebo možno aj my raz budeme potrebovať opateru robenú zo srdca, chcieť počúvať pekné slová,citiť pohladenia. 🙂 a viem že keď budem potrebovať prácu tak agentúra Grant sa mi neobráti chrbtom, 🙂

Vlasta Volentierová

Pracujem pre agentúru Grant z Popradu už dva roky. Som s ňou veľmi spokojná. Ľudia v agentúra sú veľmi ústretoví. Agentúra nám sprostredkuje odvoz zo Slovenska až pred domy rodín v ktorých pracujeme a samozrejme aj späť. Cestujeme pohodlne v deväť miestnych autách. Šoféri sú veľmi spoľahliví, šikovní a dochvíľni. Čo sa týka samotnej práce, agentúra ponúkne opatrovateľke rodinu, opis pacienta a jeho zdravotného stavu. Všetko čo je potrebné v rodine robiť si každá opatrovateľka dohodne s rodinou v ktorej jej zamestnaná.  V prípade úmrtia pacienta alebo nespokojnosti z niektorej strany, agentúra poskytne opatrovateľke druhú rodinu v priebehu niekoľkých dní. V rodinách sme legálne zamestnané na pracovnú zmluvu, tak že nemáme žiadne ďalšie výdavky s odvodmi, zdravotným poistením a hradením cestovného, ktoré rodina platí za nás.

Rodiny v Taliansku pomáhajú opatrovateľke vybaviť potrebné doklady pre slovenskú poisťovňu.

Oblasť Talianska – Südtirol je nádherná krajina. Mentalita týchto ľudí je priateľská a ústretová. Je to dvojjazyčná oblasť, hovorí sa tu nemecky aj taliansky. Každému kto sa rozhodne pracovať pre agentúru Grant prajem všetko najlepšie a verím, že bude len a len spokojný ☺ ☺ ☺

Předchozí Další